Justyna Kolasa

biolog / nauczycielka biologii w szkole średniej


30-letnia Justyna, góralka z krwi i kości, jest z zawodu biologiem. Wybrała ten kierunek z pasji – pracowała na uczelni w laboratorium katedry fizjologii i endokrynologii zwierząt. Z czasem stwierdziła, że będzie zarażać młodych ludzi fenomenem funkcjonowania organizmów.

Po ukończeniu podyplomowych studiów pedagogicznych zatrudniła się w szkole średniej w Nowym Targu. I tak od prawie 4 lat „przelewa” swoją wiedzę w głowy młodzieży. Jej największą pasją są wędrówki i biegi górskie. Wytrzymała i zawzięta. Nie poddaje się w dążeniu do wyznaczonych celów. Na padaczkę zachorowała w wieku 17 lat. Nie zrezygnowała jednak ze swojego dotychczasowego życia. „Z padaczką poszłyśmy na kompromis – ja jej nie drażnię, a ona stara się siedzieć cicho i nie psuć mi planów”.

Dla chorych, którzy przeżywają kryzys ma rady: „zaakceptujcie swoją cichą, ale nieprzewidywalną chorobę, nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsi, choroba nie odbiera Wam osobowości. Zamieńcie swoją słabość w swoją największą broń. W końcu każdy z nas może być EPI-BOHATEREM!”

Pozostałe historie

  1. Sasha Radchenkobezpieczenstwo systemów energetycznych

  2. Paulina Łaniakpisarka

  3. Mirella Rajewskablogerka

  4. Małgorzata Różańskaspecjalista ds. marketingu i sprzedaży w gdańskiej izbie turystycznej

  5. Katarzyna Frankiewicznaucielka j. polskiego i plastyki

  6. Agnieszka Mąkasekretarka medyczna / technik optyczny